top of page

פחד טיסה - חרדת טיסות טיפול מיידי טיפים!!

איך להתמודד עם חרדת טיסה? מה לעשות מול פחד טיסה? 

פחד מטיסות הוא פחד נפוץ ושכיח אצל רבים מאוד באוכלוסייה, דבר המקשה על שגרת החיים וההנאה של האדם החרד.

פחד מטיסות הוא למעשה חרדה אשר בבסיסה קיים גם היגיון בריא.

רבים מבני האדם סובלים מפחד טיסה ועלולים למצוא עצמם בהתקף חרדה במטוס או לפניי טיסה, פחד טיסות יתחיל עוד הרבה פעמים לפניי העלייה למטוס ועצם המחשבה על טיסה עתידית יעורר מחשבות על פחד מטיסה ואף יגרום לקשיי שינה לפניי ותחושות שח חרדה מטיסה עתידית.

ניתן ואפשר להתמודד בשני היבטים עיקריים עם פחד מטיסות, ההיבט הרפואי והוא טיפול תרופתי לפחד טיסה וכדור לחרדה מטיסות שייתן פתרון יעיל אך נקודתי, או פתרון ארוך טווח והוא טיפול לפחד טיסה

הרי לא נולדנו עם כנפיים ולא נועדנו לרחף בין שמיים וארץ ומי מאיתנו רוצה להיהרג מהתרסקות מטוס טרגית?

יחד עם זאת, כולנו כבר יודעים שהגיונית הסטטיסטיקה להיהרג בטיסה, הרי נמוכה רבות מהסבירות להיהרג בתאונת דרכים, ובכל זאת הרבה מאיתנו נוהגים או נמצאים ברכב כנוסעים אך עדיין סובלים מפחד מטיסות...

 

יש להבין למעשה שלמרות הבסיס ההגיוני בחרדה מטיסות- החרדה עצמה היא מוגזמת ומוקצנת ולרוב השכל הישר אינו עובד!

ולכן יש להבין מה עומד בבסיס חרדה מטיסות ומדוע ובעיקר איך להתמודד עם החרדה לטוס- על התופעה הזאת ארחיב בהמשך.

טיפול חרדת טיסה ופחד טיסה ניתנים לטיפול ביעילות 
ובזמן ממוקד וקצר ללא טיפול תרופתי נלווה.
על טיפול לחרדת טיסה- טיפים והסברים להתמודדות בדברים הבאים:

 • חרדות ופחדים ומה שבניהם:
  תחושת חרדה במידה מסוימת, היא תגובה נורמלית למצב של לחץ, ולמעשה היא הכרחית להישרדות אך ברמות גבוהות שלה, היא עלולה להתפתח לכדי הפרעת חרדה.
 • קלאוסטרופוביה- פחד ממקומות סגורים
  תחושת מחנק ולחץ במקומות סגורים או צפופים. (מקומות הומי אדם.)
 • חרדה חברתית
  המאפיין את החרדה החברתית הוא הופעתם של סימפטומים חרדה, עד התקף חרדה מלא, בשל עשיית פעולה בעלת אופי חברתי כלשהו. דיבור לפני קהל, למשל, עלול ליצור חשש גם אצל אדם שאינו חרד חברתית, אך אצל הלוקה בחרדה חברתית, החשש יהיה גדול בהרבה ויקשה על חייו באופן ממשי. גם פעילויות שאינן גורמות לאדם נורמלי כל חרדה, כמו כתיבה בציבור או אכילה בפומבי ואפילו הצבעה בבחירות, יכולות להיראות כה מפחידות לחרד חברתית, עד שהכורח להימנע מהן יכתיב את מסלול חייו. סימפטומי החרדה הפוקדים את האדם יוצרים מעגל קסמים, שכן לחרדתו הראשונית נוספת חרדה נוספת, עזה לא פחות, שמא אחרים ישימו לב למצוקתו.
 • היפוכונדריה
  פחד ממחלות וממחושים פיזיולוגים, ההיפוכונדר מפתח אובססיות בכל הנוגע למצבו הבריאותי וחושש מתסמינים פיזיולוגיים כגון מיגרנות קשות וכאבי ראש שלא מרפים ועד לנק' חן מבהילות על עורו.
 • פחד טיסה
  אחד הפחדים הנפוצים בעולם המערבי, חרדה מטיסות באה לידי ביטוי בקושי רב של האדם הסובל ממנה לצאת לטיולים ולטיסות בשל התקף פאניקה אשר תוקף עוד מהרגע שהאדם רק חושב על העלייה למטוס.
 • הפרעה טורדנית כפייתית
  הפרעת חרדה הבאה לידי ביטוי באובססיות אשר אינן מרפות ומגבירות את תחושות החרדה אצל האדם הסובל מההפרעה האובססיבית קומפולסיבית.

ישנם מספר טיפים איך להתמודד עם חרדת טיסה או מה לעשות בפחד מטיסות-
עשרה טיפים להתמודדות עם פחד טיסה או חרדות טיסה נמצאים לעזרתכם וזאת על מנת להקל את פחד הטיסה ולהתגבר על הקושי.

רבים ממטופליי חוו בעבר פחד טיסה דבר אשר הגביל אותם להתמודד עם חייהם גם במישורים אחרים כיון שהתקף חרדה בטיסות עלול להיות רק פתיח להתקפי חרדה נוספים גם בחיי היום יום ולכן צריך וחשוב לתת לכך מענה טיפולי ראוי.

הטיפול לחרדה מטיסות הוא טיפול ממוקד ובעל תוצאות מהירות וטובות ביותר, מטופלים רבים אשר סבלו מחרדה מטיסות היום טסים בהנאה רבה עם תחושות של סיפוק מעצם ניצחונם את הפחד והחרדה.

 

אל תאפשרו לעצמכם להגביל את איכות החיים בשל חרדות ופחדים ודעו לכם כי פחד מטיסות עלול ללא טיפול להיות פחד מדברים נוספים, אז למרות החששות הלחץ והקושי כדאי מאוד להגיע לטיפול בחרדת הטיסה ולצאת לדרך חדשה.

 

אל תתנו לחרדת טיסה לשתק אתכם,
החיים יכולים להיות טובים יותר מאתגרים יותר ומוגבלים פחות- אין תחושה טובה יותר מאשר להתגבר על הפחד.

בהצלחה בהתמודדות עם הפחד מטיסות.

ברק סבר- פסיכותרפיסט מומחה- טיפול מהיר בחרדת טיסה

bottom of page